Rus Operatör Coral Travel Küba’ya Uçuşlara Başlıyor

0
1910

 

Rus tur şirketi Coral Travel Küba’nın Malanzas’a bağlı Varadero şehrine düzenli uçuşlarına başlamasına bir aydan kısa bir süre kaldı. 2020 kışı boyunca sürecek planı uygulama için gerekli desteği stratejik ortağı olan Rus operatör Royal Flight’ın filosundaki Boeing 777-300 uçaklarını filosuna eklemesiyle elde etti.

10 Ağustos 2018  tarihinden itibaren Rusya’nın Moskova şehrinden Küba’nın Varadero şehrine tarifeli uçuş seferleri Royal Flight’ın uçaklarıyla başlayacak.

Moskova – Varadero uçuşları, Moskova’nın Sheremetyevo hava limanından haftada iki kez olmak üzere (Çarşamba ve Perşembe Günleri) gerçekleşecek. Tahmini uçuş süresi 12 saat olacak.

Ağustos ayında Varadero dışında uçaklar Punto Cana’ya ve ekimden itibaren de Tayland’a ve Vietnam’a da uçacaklar.

Varadero tatil beldesindetur operatörünün satışlarında 5 yıldızlı 18 otel, 4 yıldızlı 20 otel ve 3 yıldızlı 10 otel olmak üzere toplam 52 otel bulunmaktadır.

Coral Travel şirketinin rezervasyon sisteminde, Varadero’daki tatil fiyatları, “her şey dahil” esasına göre çift kişilik odada konaklama ile kişi başı 59.863 Ruble’den (837 Euro)

Örneğin, Moskova’dan Club Kawama 3 yıldızlı oteline (11 gece, her şey dahil) gidiş dönüş bir turun fiyatı, iki kişi için 119.726 Ruble’den (1.673 Euro)

Dört yıldızlı Labranda Varadero oteli ile aynı özelliklere sahip bir tur, iki kişi için 140 500 Ruble’den (1,963 Euro),

Beş yıldızlı Grand Memories Varadero Oteline – AI’da 11 gece iki kişilik 155,246 Ruble’den (2,170 Euro) başlıyor.

 

Biraz Küba tatil merkezi Varadero hakkında bilgi verelim.

Karayipler’de yer alan en büyük sayfiye alanı olarak bilinen Varadero kesintisiz 20 kilometrelik doğal bir kumsala sahiptir. Küba’nın Matanzas’a bağlı tatil şehrini ziyaret eden Fidel Castro ülke ekonomisi için burayı sadece İspanyol otellerine açmıştır. Bu otellerde çalışan Kübalılar dışında Kübalıya genellikle rastlanmaz.  kökenli olmasından gerekse ülke ekonomisi için yalnızca İspanyol  Al Capone’un Varadero’ya güneşlenmeye geldiği söylenir. Turistler için yunus çiftlikleri bulunan kentte yunuslarla yüzmek gibi ilginç uygulamalar vardır.

Özellikle çiftler tarafından çok tercih edilen Varadero’da lüks oteller, bir golf sahası, plajlar ve buralarda tüplü dalış dahil muhtelif su sporu aktiviteleri ve havuz başı eğlenceleri oldukça yaygındır.

Parque Josone, büyüleyici manzaralara sahip park 1940 yılında kurulmuştur.

Cueva de Ambrosio, Varadero’nun doğusundaki sık ormanların arasında mega otel komplekslerini 500 metre geçtikten sonra Ambrosio Mağarası bulunmaktadır. Ambrosio Mağarası tarih öncesinde yapılmış duvar resimleriyle ünlü bir mağaradır.

Varadero Nerede?

Küba’nın başkenti Havana’nın 140 km doğusunda yer almaktadır.

Varadero İklimi?

Varadero tropikal özellikler gösteren bir şehirdir ve yıl boyu kuzey doğudan alize rüzgarlarını alır. Kasım-Nisan arası yağış almaz.

 

Türkiye’den THY Varadero’nun Juan Gualberto Gomez (VRA) havalimanına direk uçuşları bulunmaktadır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here